misschien denk ik te simpel, maar wanneer jouw tijdelijke contract afloopt hoeven ze volgens mij niet eens uit te leggen waarom het stopt…
Dus in die zin is er niet eens echt een probleem.
De werksfeer lijkt me niet erg fijn overigens als ik dat zo lees.
als het contract voor bepaalde tijd is dan kunnen ze je er als het afloopt uitwerken. Maar evengoed is dat niet netjes, vooral niet omdat ze eerst helemaal tevreden waren over jou.
ik vind het ook een streek van ze en ik zou me echt dus wel ziekmelden. Al moet je er een smoesje voor verzinnen als jij zegt dat je continu harde buiken hebt dan geloof me dan zal de VK ECHT rust voorschrijven. :mrgreen:
Niet dat ik voor ziekmelden ben zelf hoor ik ben beide zwangerschappen niet een keer ziek geweest maar met zoiets zou het bij mij…oog om oog tand om tand zijn.
@Rhiannon wrote:
Euhm niet vergeten, als je contract voor BEPAALDE tijd is en niet ONbepaald dan mogen ze zelfs zonder reden niet verlengen en hoeven ze niet eens met ‘smoesjes’ aan te komen.
Dit is helemaal waar!
Als je iemand treft die menselijk is zullen ze wel ruim van te voren aangeven, maar is dat niet het geval dan hoeven ze dat niet te doen.
I.v.m. wet Poortwachter is de ARBO en UWV strenger geworden. Soms tref je iemand aan die niet begripvol is en dan moet je je echt aan de regels houden. Helaas wordt dan het protocol aangehouden.
Je moet echt goed samenwerken met je vk. Zij moet duidelijk onderstrepen dat deze situatie bijzonder slecht voor je baby is. Zodra je dat op papier hebt sta je gewoon een stuk sterker.
Ik zou de mail uitprinten, je NOG NIET ziekmelden en vervolgens de mail neerleggen bij je vakbond. Als je nog geen lid bent van een vakbond kun je dat meteen doen.
Zij kunnen je dan (gratis) advies geven wat te doen (ook of het verstandig is om je ziek te melden) en hebben ook een goede rechtsbijstandclub. Ook is het altijd een extra ‘stimulans’ voor de werkgever hahaha Werkgevers schijten 'm als je over de vakbond begint.
Maar heel belangrijk; die mail dus printen!! Dat is je bewijs dat er niet netjes met je om wordt gegaan!
Toen ik zwanger was, heb ik vanaf een week of 19/20 thuis gezeten, omdat ik hele dagen last had van harde buiken. Mocht toen van de VK en mijn HA niet meer werken. Kan me niet heugen dat ik toen voortdurend op werd geroepen door de arbo-arts.
Bovendien, als je behandelend arts/specialist zegt dat jij niet mag/kan werken, dan zal de arbo-arts daar niets tegen in kunnen/gaan brengen, ondanks Poortwachter!
@Rhiannon wrote:
Euhm niet vergeten, als je contract voor BEPAALDE tijd is en niet ONbepaald dan mogen ze zelfs zonder reden niet verlengen en hoeven ze niet eens met ‘smoesjes’ aan te komen.
Ieder tijdelijk contract loopt nl van rechtswege af. :silenced: Ws zul je zoiets ook terug kunnen lezen in je papieren.
Helaas maar waar inderdaad.
Met een contract voor bepaalde tijd heb je in een dergelijke situatie geen poot om op te staan.
Bij ons is het zo dat de werkgever minimaal een maand/4 weken van tevoren moet aangeven of iemand contractverlenging krijgt of niet (i.v.m. regelen van uitkering e.d.). En dat mag zonder opgaaf van redenen!
Vroegah was dat hier nog wel anders (Aziatische mentaliteit :roll: ) en werden mensen pas een week ofzo van tevoren verteld over hoe of wat.
Waar ze hier vroegah ook goed in waren was mensen 3 jaar lang een jaarcontract geven, dan voor min. 3 maand eruit gooien en dan weer aannemen met een jaarcontract en dan begon het hele verhaaltje weer overnieuw. Gewoon om mensen maar geen contract voor onbepaalde tijd te hoeven geven :think:
Ik wens je in ieder geval veel sterkte toe de komende tijd.
Het is een lastige situatie waar je in zit. Misschien kun je eens een gesprek aanvragen met iemand van het CWI om je goed in te lichten over je rechten en plichten.
Ik werk zelf bij een groot recreatiebedrijf op het kantoor.
Hier hebben ze de leuke regel dat een contract 4 x verlengd wordt en bij de 5e keer pas een vast contract.
Ik heb trouwens vandaag de mail stiekum geprint (goede tip!)
Niet dat het echt wat uitmaakt, maar gewoon voor mijn eigen gevoel dat ik het aan kan tonen.
Vandaag via Randstad een goed voorstel gekregen voor een project dat tot 15 december loopt. Dat zou echt ideaal zijn. Aangezien het dan 5 weken voor de bavalling is.
Bedankt voor alle reacties! Fijn dat er zo meegeleefd wordt. Dat doet me echt goed.
Liefs, Linda
@lindabreusers wrote:
Ik werk zelf bij een groot recreatiebedrijf op het kantoor.
Hier hebben ze de leuke regel dat een contract 4 x verlengd wordt en bij de 5e keer pas een vast contract.
Hoe vaak heb je al een verlenging van je contract gehad? Het is wettelijk geregeld dat een contract maximaal twee maal verlengd mag worden voor bepaalde tijd. Een vierde contract is (ongeacht of er is overeengekomen dat het een contract voor bepaalde tijd is) automatisch een onbepaalde tijds contract!!
Als de duur van de opeenvolgende tijdelijke contracten de drie jaren overschrijden, is er ook automatisch sprake van een contract voor onbepaalde tijd.
Er zijn nog een aantal regeltjes…
Kijk even op http://www.werkinfo.nl/artikelen/00000023.shtml of dat voor jou van toepassing is. Als het van toepassing is, kunnen ze dus niet eens zomaar van je af!!
Wilde ik ook net zeggen! Ik zit namelijk in mijn 3e tijdelijke contract en krijg hierna een vast contract of ik moet weg. Dus volgens mij heb je gewoon een vast contract!
Mij is door mijn vorige werkgever zelfs verteld dat zo gauw je na je 3 contract je maar 1 dag extra werkt, je al een vast contract hebt!
@belle wrote:
Mij is door mijn vorige werkgever zelfs verteld dat zo gauw je na je 3 contract je maar 1 dag extra werkt, je al een vast contract hebt!
Klopt, je hoeft niet eens een schriftelijke arbeidsovereenkomst te krijgen. Als ze de laatste dag van je contract niet zeggen dat je niet weer hoeft te komen en je werkt de dag na je contract, dan heb je automatisch een vaste aanstelling.
Een vaste aanstelling is echter geen garantie dat je er niet uit gaat bij een werkgever. Als ze je kwijt willen, dan raken ze je, ook als je goed functioneert, toch wel kwijt… Spreek helaas uit ervaring… Is bij mij zelfs tot de kantonrechter aan toe gegaan… gewonnen, maar niet meer terug aan het werk… arbeidsverhouding was te erg verstoord
http://www.mkbservicedesk.nl/1356/wanneer-gaat-tijdelijk-arbeidscontract.htm
http://www.kennisring.nl/smartsite.dws?id=32002
http://home.szw.nl/index.cfm?menu_item_id=13738&hoofdmenu_item_id=13825&rubriek_item=391912&rubriek_id=391817&set_id=2473&doctype_id=6&link_id=124498#link9395200
Overal staat dat een 4e contract automatisch vast is!
ICL, ik heb precies diezelfde ervaring :wall: . Ook via de kantonrechter en terwijl ik goed functioneerd. Het ging alleen wat minder bij het bedrijf en ze konden via het CWI geen onstlagvergunning krijgen, dus maar via de kantonrechter. Ze mochten me niet ontslaan, maar de arbeidsrelatie was inmiddels te ver verstoord
Dit zou mijn eerste verlenging worden.
Aangezien het bij mijn bedrijf zolang duurt voor ik een vast contract zou krijgen hadden mijn man en ik zoiets van hier gaan we onze kinderwens niet voor opzij zetten. Zul je altijd zien dat je wel een eerste maar geen tweede verlenging zou krijgen.
Het is helaas, maar mij gaat het meer om de MANIER waarop ze het brengen. Oke ze hoeven misschien geen reden te geven, maar voor een zwangere vrouw komt het toch wel raar over als er geen reden gegeven wordt. Ook al had ik maar een tijdelijk contract in maart van dit jaar was ik nog helemaal geweldig. Mijn leidinggevende was toen nog zeer tevreden. En daarom wilde ik mijn verhaal aan jullie allen voorleggen.
Leifs, Linda
jakkes ik weet precies in wat voor situatie je zit . Heb het ook meegemaakt. Mijn vorige werknemer was anti partime. vlak na mondelijng verkrijgen van vaste contract heb ik aangegeven dat ik paar weken zwanger was en heb toen nooit mijn aanstelling op papier gehad…
Ik vond de situatie ook niet werkbaar en was bang dat kleine niet goed zou groeien. Ben ook een aantal weken thuis geweestmaar ARbo zal als ze weten dat het om arbeidsverhouding gaat allles op alles zetten om je weer aan het werk te krijgen. tenzij je echt medische klachten heb.
Succes met werken en hopelijk kan je je zelf ertoe zetten er zolang mogelijk heen te blijven gaan
Linda; heel veel succes en sterkte… Je gezondheid gaat voor hoor!!
Zelf zit ik in een zelfde situatie.
Ik heb vorige week door omstandigheden moeten vertellen dat ik zwanger ben en nu probeert mijn direct leidinggevende vanalles te zoeken om mij te pakken om maar niet te hoeven verlengen.
Morgen heb ik gesprek, hoop dat ze dan duidelijkheid geeft!
Als ik weg moet, kom ik vanaf morgen niet meer werken, dan neem ik per direct al mijn vakantie dagen en overuren op.
Als ik wel mag blijven, omdat ik bij mijn vorige gesprek nog helemaal top was, werkte goed, paste goed in team, bla bla … dan ga ik gewoon door tot mijn zwangerschapsverlof.
En dan word ik midden in het verlof weer verlengd… dus over een half jaar zou het dan weer spannend worden…
Zelf heb ik me erbij neergelegd dat ik niet verlengd zal worden, dan kan het alleen maar mee vallen.
Ze staan in hun rcht als ze je contract niet verlengen
Wat dat betreft is het overal hetzelfde!!
Ze denken allleen maar aan zichzelf als het er op aan komt en ben je alleen maar een nummertje
Ben bang dat je hier ook weinig aan kunt veranderen
Bij mij hebben ze het ook net zolang gerekt tot ze konden om mij een vast contract te geven, denk eigenlijk dat ze dat tegenwoordig overal wel doen, vooral met de maatschappij van tegen woordig
Ik heb de linken niet geopend,maar ben ff benieuwd naar iets…
Ik heb bij Joas hetzelfde gehad (maar dan aangekondigd) was zwanger en vanwege een fusie zou niemand een verlening krijgen…dus wist het.
MAAR…toch is mn contract met 2 maande verlengd om me uit te laten zingen tot zwangerschapsverlof…
Oke…kom 1 week voor mn verlof bij het UWV/CWI…kreeg daar te horen dat ik via hun GEEN recht had op WAZO (ziektewetgeld).
WANT…regel is/was: Als je binnen 2 maanden na einde contract (via rechtswege) recht hebt op WAZO (o.a. zwangerschapsverlof dus) dan is en blijft je laatste werkgever verantwoordelijk voor het aanvragen hiervan!
Dat staat verder los van je einde contract…dat blijft beeindigd.
Ik zat dus 1 week voor m’n verlofdatum…
Dus…P&O gebeld…zij kenden deze regel niet,die zijn ze uit gaan zoeken en werd teruggebeld dat ik gelijk had! Dus…zij hebben alsnog mn verlof volledig betaald! 100% i.p.v. 70% die je via WW zou krijgen dan.
Ik moest uiteraard wel 1 week de WW in en solliciteren…heb dat ook netjes gedaan…geen reactie op mn 3 brieven gehad…(tja,dat krijg je als je echte slechte brieven stuurt…hihi).
Vanaf 34 weken tot 10 weken na m’n bevalling heb ik gewoon volledig salaris ontvangen via m’n (ex)werkgeven…
Ik zet ex tussen haakjes,want 5 weken na de bevalling kreeg ik een telefoontje van diezelfde P&O’r…was weer een vacature vrij en mocht solliciteren.(had een open sollicitatie gestuurd met de wens in de toekomst terug te mogen komen)…ben 10 weken na de geboorte weer in dienst gekomen (andere functie/afdeling),maar werk r nog steeds…en met vast contract en inmiddels 2e zoon!
Ik ben blij dat ik me nooit ziekgemeld heb en tot het laatste moment gewoon m’n best gedaan…een negatieve ervaring draag je ook ver mee op je CV…maar vond te werk ook leuk…dus kleine moeite…
Natuurlijk gaat het niet overal zo…ik zou echt eerst eens praten met UWV en informeren…ik vermoed (als deze regel nog steeds van kracht is) dat je werkgever je contract wel mag beeindigen,maar wel degelijk je verlof gewoon moet betalen!!!
Succes!
Dat hoeft dus niet.
Haar werkgever hoeft haar verlof sowieso niet te betalen, dat doet het UWV.
Op het moment dat zij in dienst is krijgt zij van haar werkgever loon doorbetaald. De werkgever krijgt dit geld weer terug van het UWV.
Op het moment dat je uit dienst gaat zul je moeten regelen dat het UWV jouw zwangerschapsuitkering (die je krijgt tot max 16 weken na de geboorte van je kind) direct op jouw rekening stort.
Ik heb zelf in deze situatie gezeten dit jaar.
Per 1 april uit dienst bij werkgever, en per 1 mei in dienst bij een nieuwe werkgever. Mijn wettelijk zwangerschapsverlof liep tot 1 mei.
Ik ben 8 weken bezig geweest om het geld op mijn rekening te krijgen, heb 7 UWV medewerkers gesproken die allemaal iets anders zeiden en was erg blij dat ik een buffer had want anders had ik een maand lang mijn gezin niet kunnen onderhouden en de rekeningen niet kunnen betalen :roll:
Op het moment dat je uit dienst gaat zul je moeten regelen dat het UWV jouw zwangerschapsuitkering (die je krijgt tot max 16 weken na de geboorte van je kind) direct op jouw rekening stort.
Klopt bij mij deels...Ja, ik kreeg m'n geld WEL via het UWV (uiteraard met flinke vertraging e.d.),MAAR...mijn ex-werkgever moest het wel degelijk zelf aanvragen...datzelfde UWV heeft me echt naar huis gestuurd dat ik het echt niet zelf mocht regelen...
Hoe dan ook...het UWV betaalde m'n verlof,maar wel 100%! Dus geen 70% zoals je anders via de WW/Wazo zou krijgen..
ZIJ hebben mijn verlof aangevraagd (moest hals over kop nog een verloskundige-verklaring in komen leveren zelfs) en het was toch echt 100%. Verzoek van P&O was ook met klem dat ik mn bevalling z.s.m. zou melden zodat zij het door konden geven....
Maar misschien bedoelen we hetzelfde...alleen blijft de vraag dan WIE het uiteindelijk aan zal moeten vragen....
Hoe dan ook...ik was er toen blij mee,maar had al rekening gehouden met een ander scenario....
Misschien was hier het verschil dat m'n eerste contract al verlopen was,maar er nog een tijdelijk contract van 2 maanden achteraan kreeg....dan kunnen ze uiteraard niet meer aangeven dat het op functioneren aankomt....anders had ik er 2 maanden eerder uitgelegen...
Ik hoor dit verhaal zo vaak en verbaas me er soms over dat ik bij het UWV teruggestuurd werd naar m'n werk en een ander gewoon met 70% thuis moet zitten........wat gaat er mis in deze regel??? De een wel de ander niet??
(P&O moest overigens wel mijn verhaal checken bij het UWV.).
(die je krijgt tot max 16 weken na de geboorte van je kind) direct op jouw rekening stort.
Neem aan dat je 10 weken bedoelt??? Het is 16 weken in totaal...niet 16 weken NA geboorte.....
het kan ook meer zijn hoor 16 weken is niet het max als je 6 weken voor de bevalling verlof hebt en je loopt 2 weken overtijd heb je nog recht op 10 weken na de bevalling dus zijn het er 18.
je hebt altijd recht op 10 weken na de bevalling kan ook 12 zijn als je later stopt met werken.
@charity wrote:
het kan ook meer zijn hoor 16 weken is niet het max als je 6 weken voor de bevalling verlof hebt en je loopt 2 weken overtijd heb je nog recht op 10 weken na de bevalling dus zijn het er 18.
je hebt altijd recht op 10 weken na de bevalling kan ook 12 zijn als je later stopt met werken.
Ja, uiteraard,maar dat bedoel ik ook niet…(al vraag ik me af hoe dat bij de WW zit…je werkt niet,dus waarom zou je dan wel je verlof later in laten gaan??? Om 2 weken langer hoogzwanger te moeten blijven solliciteren??? Volgens mij gaat die vlieger bij WW niet op.)
In de post van waar ik op reageerde stond “16 weken NA de geboorte”.
Een typfout neem ik aan,want dat kan dus niet! Het is echt 10 weken NA…