Ik zit met een dilemma: mijn zoontje van bijna 11 maanden weigert plotseling de fles (hij krijgt er nog drie en hij drinkt gemiddeld op goede dagen 150 cc per keer) sinds vrijdag is het krijsen als hij de fles al ziet en weet dat er gedronken moet worden. Hij is niet ziek en heeft geen spruw of last van tandjes, heeft wel KMA.
Eten (fruit en groente) wil hij nog wel
Nu is het lastige dat hij nog niet goed uit (tuit)bekertje of rietje kan drinken, zijn telkens maar enkele slokjes, bij verre na niet genoeg krijgt hij daar mee binnen.
Nu mijn vraag: ik krijg heel veel verschillende adviezen (CB spreken ze elkaar ook tegen). Sommigen zeggen: gewoon blijven aanbieden op je normale tijden, wil hij niet dan de volgende keer weer aanbieden, net zolang tot hij genoeg dorst heeft en wel gaat drinken. Het wordt anders een spelletje voor hem.
Anderen zeggen toch proberen op andere manieren er vocht (wat dan ook) in te krijgen. Misschien is hij verveelt en drinkt hij uit een pakje met rietje wel.
Zelf zit ik ertussenin: ik weet dat mijn ventje altijd al erg moeilijk is geweest met eten en drinken (drinkt altijd al best weinig). Eten heeft maaanden geduurd voordat hij dat een beetje wilde, zelfde als brood. En dan nog wisselt het best. Ik weet ook dat hij een lange adem heeft (waarschijnlijk langer dan zijn moeder!) en dit heeel lang kan gaan volhouden, vind dat toch eng, zeker met de warmte (hij zweet ook veel van nature).
Wie weet wat de beste methode is???
Wat bij ons hielp (wij hadden dit met ongeveer 10 maanden) was hem uit een gewone beker te laten drinken. Het gaf natuurlijk wat geknoei en we moesten wel helpen maar Mats vond het ontzettend interessant en wilde dan wel (goed) drinken.
Het duurde ongeveer 1 week en toen was het weer over, was de fles wel weer goed genoeg.
:hug: voor jou! Hoop dat er snel verbetering is! :-*
Ik denk gewoon dat hij de melk een beetje beu is.
Ik zal 1 fles laten vallen, die van de middag bij het brood.
geef je gewoon wat diksap bij de boterham en dan een toetje/yoghurt of wat fruit.
Hij heeft een 3de fles niet meer nodig, ze hebben genoeg aan 300cc op die leeftijd.
Hallo
Denk idd ook dat hij misschien wel geen zin meer in de fles heeft. Ik zou ook proberen eerst eens een fles te laten vervallen. En te proberen uit een gewone beker te drinken. Vinden ze vaak ook erg intressant.
zou me verder niet te druk erom maken. Hier kreg hij met 10 maand al geen fles meer omdat hij het gewoon niet wilde meer…
Succes
Meiden ik ga me proberen (moeilijk!) niet te druk te maken. 300 cc komt hij bij lange na niet aan, als het 100cc is mag ik blij zijn… Plasluiers zijn er wel maar veel en zwaar zijn ze niet.
Oefenen en oefenen maar met het bekertje en een rietje, hij vindt het nog niet bijster interessant maar goed (kan nu al errug goed met zijn handje alles wegduwen en hoofd wegdraaien :wall: ).
Hopelijk gaat hij drinken snel weer wat lekkerder en leuker vinden.